Батькам майбутніх першокласників

Поради психолога батькам першокласників

Уже залишається зовсім небагато часу, коли ваша дитина піде перший раз у перший клас. Немає готових рецептів і моделей виховання, які можна просто взяти і без змін «використати» у вихованні своєї дитини. Пропонуємо деякі рекомендації для поліпшення процесу адаптації маленького школяра.

 1. Влаштуйте дитині прогулянку до школи. Проведіть дитині невелику екскурсію:походіть навколо неї, двором, увійдіть усередину. Бажано показати малюкові, в якому класі він навчатиметься. Періодично можна там гуляти, граючись у щось по дорозі. Так дорога до школи буде завжди викликати хороші асоціації.

 2. Формуйте позитивний образ школи. Ваше добре ставлення до неї й учителя кращій адаптації. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, які будуть у навчальному закладі. Поясніть їх необхідність і доцільність.

 3. Не робіть акцент на оцінках. Ваш малюк прийшов у школу, щоб навчатися. Коли людина вчиться, у неї може щось не відразу виходити. І це природно. Дитина має право на помилку. Важливо звернути її увагу на процес навчання (ти дізнаєшся багато нового, в тебе з’являться нові друзі, ти станеш розумним), а не на результат і гарні оцінки, про які взагалі краще не згадувати, бо в першому класі їх немає.

 4. Поважайте думку дитини про педагога. Зі вступом до школи у житті малюка з’являється ще одна авторитетна особа – вчитель.

 5. Дотримуйтеся режиму дня. Складіть його разом з дитиною і виконуйте (обов’язково всі члени родини). Вранці будіть дитину спокійно, з усмішкою й лагідним словом. Не підганяйте її, розраховуйте час – це ваш обов’язок. А якщо ви з цим не справилися – провинидитини у цьому немає.

 6. Дружимо з годинником. Необхідно поставити у кімнаті малюка годинник, навчити його розбиратися у часі. Це пригодиться у школі, наприклад, щоб знати, скільки хвилин є на виконання завдання.

 7. Поважайте неповторність вашої дитини. Пам’ятайте, що вона унікальна і не є точною вашою копією.

 8. Приділяйте малюкові якомога більше часу. Розмовляйте спокійним голосом. Виявляйте готовність слухати, відповідайте на кожне запитання. Найважливішими при розмові мають бути справи дитини. Тільки в такому разі її пізнавальний інтерес ніколи не згасне.

 9. Забезпечуйте можливості та умови для повноцінної гри. Л.С.Виготський зазначав: «Що краще дитина грається, то краще вона підготовлена до навчання у школі». Саме на основітаких ігор діти вчаться знаходити спільну мову.

 10. Піклуйтеся про здоров’я вашої дитини. У вільний від занять час віддавайте перевагу прогулянкам на свіжому повітрі.

 11. Якщо вас щось непокоїть у поведінці дитини, звертайтеся за порадою чи консультацією до вчителя чи практичного психолога.

// Н. Сосновенко, науковий співробітник Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України

Бать_05.jpg
Бать_06.jpg
Бать_07.jpg
Бать_08.jpg
Бать_09.jpg
Бать_10.jpg
Бать_11.jpg
Бать_12.jpg
zdn.gif
81846258.png
e6dbf225c27aee2264e03af5e83d90e0.jpg
429018_news.jpg